دوشنبه ٣١ خرداد ١٤٠٠

معاونت پژوهش

 

این نیازهای سپاه است که دانشگاه امام حسین علیه‌السلام را معنا می بخشد و تفسیر می کند چه باشد. اگر دیدید نمی توانید در «کادرسازی، سازماندهی و پشتیبانی» همه جانبه ماموریت های سپاه، مشکل را حل کنید، از تعریف دانشگاه خارج شده اید. (امام خامنه ای مد ظله 1383/05/11)

****************************************

معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه، عهده‌دار برنامه ‏ریزی، اداره و هدایت کلیه امور مربوط به فعالیت‏‏‌های پژوهش و فناوری دانشگاه، تدوین آیین‏‏ نامه‌ها و دستورالعمل‏‏‌های اجرایی و ارزیابی عملکرد پژوهش و فناوری برنامه‌ریزی در راستای برنامه تحول و تعالی دانشگاه و سیاست‏‌های کلان پژوهشی و فناوری، تدوین خط‏ مشی‏‏‌های اجرایی امور پژوهشی و فناوری و فراهم‏ نمودن تمهیدات لازم به منظور بهره‏‏‌گیری بهینه از امکانات، ظرفیت‌ها و توانایی‌های بالقوه دانشگاه جهت رفع نیازهای سازمانی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی و جامعه علمی کشور و بین الملل، تولید دانش ملی و گسترش مرزهای دانش، ایجاد و تقویت مراکز اطلاع ‏رسانی علمی، گسترش و اشاعه فرهنگ پژوهش، ارائه دستاوردهای علمی - تحقیقاتی و ایجاد، توسعه و تقویت فناوری ملی، بررسی ثبت اختراعات، اکتشافات و نوآوری‏‏‌ها و حمایت از حقوق مالکیت معنوی، تقویت ارتباط دانشگاه‌ها با مراکز تحقیقاتی و صنعتی، نهادها و سازمان‌‏های اجرایی جهت شناخت مسائل و مشکلات، پاسخگویی هوشمند به مسائل سپاه و کشور، مقابله با تهدیدهای پیش رو علیه نظام و کشور بزرگ ایران و در نهایت «شکل‌گیری هسته‌های ایجاد تمدن نوین اسلامی» است.

با توجه به نقش محوری فعالیت‏‌های پژوهشی در تحقق اهداف دانشگاه، معاونت پژوهشی جایگاه ویژه‌ای می‌یابد. چنین موقعیتی مؤید مسئولیت خاص این نهاد علمی نسبت به شناخت و توسعه فناوری مناسب کشور است. این مسئولیت طیف وسیعی از اقدامات و برنامه‌های اساسی را شامل می‌شود که از طریق شورای پژوهش و فناوری دانشگاه، سیاست‏‌گذاری و هدایت می‏‌شود.

*******************************

صفحات مرتبط با معاونت پژوهش و فناوری:

همایش‌های دانشگاه

کسر خدمت

انتشارات

نشریات

کتابخانه مرکزی

 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics