پنج شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٩

اخبار > انتشار کتاب «مواد پرانرژی (پیشرانه‌ها، مواد منفجره و پیروتکنیک‌ها) جلد سوم: پیروتکنیک‌ها»

 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های نشر

انتشار کتاب «مواد پرانرژی (پیشرانه‌ها، مواد منفجره و پیروتکنیک‌ها) جلد سوم: پیروتکنیک‌ها»

به همت موسسه چاپ و انتشارات دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام؛ کتاب «مواد پرانرژی (پیشرانه‌ها، مواد منفجره و پیروتکنیک‌ها) جلد سوم: پیروتکنیک‌ها» تألیف: دکتر جی. پراکاش آگراوال  و با ترجمه: دکتر محمدعلی دهنوی، محمدتقی مجذوبی  با قیمت 18.000 تومان منتشر شد.

 

 

دانلود 49 صفحه اول کتاب  (فایل PDF)

دانلود 49 صفحه اول کتاب  (فایل WORD)

 

 

برخی از اطلاعات کتاب  به شرح زیر است:

· عنوان‌: مواد پرانرژی (پیشرانه‌ها، مواد منفجره و پیروتکنیک‌ها) جلد سوم: پیروتکنیک‌ها

· تألیف: دکتر آگراوال جی‌. پراکاش

· ترجمه: دکتر محمدعلی دهنوی، محمدتقی مجذوبی

· صفحه‌آرايي: ناهید آقامیرزایی

· ناظرین فنی چاپ: سید محمدباقر موسوی - مسعود یاوری

· نوبت‌ چاپ‌: اول (مرداد ماه 1397)

· شمارگان‌:  200 نسخه

· قیمت: 180.000 ریال

=================

 

مقدمه مترجمان

با گذشت قريب به 20 سال تحقيق، پژوهش و تدريسدر زمينه مواد پرانرژي (پيشرانه‌ها، مواد منفجره و پيروتكنيك‌ها) در حوزه‌هاي صنعتي و دانشگاهي، نبود يك مرجع جامع و كامل در اين زمينه نه‌تنها در كشور بلكه در دنيا كاملاً مشهود بود. تا اينكه دکتر جي، پراكاش آگراوال (Jai Prakash Agrawal)، دانشمند شناخته شده بين‌المللي در حوزه مواد پرانرژي كه تعداد زيادي مقاله تحقيقاتي و كتب در اين حوزه ارائه نموده كتاب مواد پرانرژي: پيشرانه، منفجره و پيروتكنيك (High Energy Materials: Propellants, Explosives and Pyrotechnics)

را در سال 2010 ميلادي براي علاقمندان عرضه كرد. این کتاب شامل 6 فصل به شرح زیر است:

1) ويژگي‌هاي برجسته مواد منفجره، 2) وضعيت مواد منفجره، 3) فرآوري و تكنيك‌هاي ارزيابي مواد منفجره، 4) پيشرانه‌ها، 5) پيروتكنيك‌ها و 6) مواد منفجره و ايمني شيميايي.

تجربه و دانش بسیار دکتر آگراوال در رابطه با مواد پرانرژي که در اين كتاب نگاشته شده براي نسل جديد دانشمندان مواد پرانرژي و فناوري‌هاي مربوط بسيار با ارزش است. اين كتاب، اولين كتاب در نوع خود مي‌باشد كه دانش مربوط به 50 سال گذشته در منابع علمي را جمع‌آوري کرده و همراه با آخرين پيشرفت‌ها درحوزه مواد پرانرژي با دقت ادغام و به‌طور تفصيلي به قابليت آنها از نظر استفاده نهايي تأكيد نموده است. اين اثر جامع‌ترين کتاب در رابطه با مواد پرانرژي مي‌باشد که شامل جنبه‌هاي مهم با مراجع خاص براي كاربرد محصول‌های نهايي است. به جرات مي‌توان گفت این اثر يك دايره‌المعارف در حوزه مواد پرانرژي است.

فصول 1، 2، 3 و 6 كتاب اصلي راجع به مواد منفجره است، فصل 4 در رابطه با پيشرانه‌ها و فصل 5 مربوط به پيروتكنيك‌ها مي‌باشد که مخاطبان اين سه حوزه تخصصي تقريباً از يكديگر متمايز مي‌باشند. بنابراین، پس از مشورت با صاحب‌نظران و خبرگان اين حوزه تصميم گرفته شده كه ترجمه كتاب در سه جلد مجزا با عناوين، جلد اول: مواد منفجره، جلد دوم: پيشرانه‌ها و جلد سوم: پيروتكنيك‌ها به علاقمندان عرضه شود.

كتاب حاضر ترجمه فصل 5 كتاب مواد پرانرژي (پيشرانه‌ها، مواد منفجره و پيروتكنيك‌ها) با عنوان پیروتکنیک‌ها است.


١٠:١١ - چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٥٨٥    /    تعداد نمایش : ١١٥٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics