سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨

اخبار > برگزاری بیست و پنجمین مراسم هفته پژوهش در دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام

 


  چاپ        ارسال به دوست

صبح امروز

برگزاری بیست و پنجمین مراسم هفته پژوهش در دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام

 

بیست و پنجمین آئین گرامی داشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران و رتبه های پژوهشی برتر دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام صبح امروز( چهارشنبه ۵ دی ماه) با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، سردار دکتر محمد رضا حسنی آهنگر رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع)، اساتید دانشگاه و جمعی از فرماندهان و پژوهشگران برتر سپاه در سالن همایش‌های اندیشه این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدا برنامه ها با قرائت قرآن آغاز و گزارش پژوهشی دانشگاه توسط معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، جناب آقای دکتر صادقی ارائه شد.

سپس فرمانده محترم دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام به جایگاه رفتند و ضمن خیرمقدم به سردار سلامی، اظهار داشت: دانشگاه جامع امام حسین(ع)  به بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) توجه ویژه‌ای داشته و به نقش دانشگاه در ساخت جامعه به خوبی واقف است.

وی افزود: ما سعی کرده‌ایم در ۱۱ دانشکده‌ای که در حوزه‌های مختلف دانشگاه جامع امام حسین (ع) وجود دارد، مسائل جامعه، انقلاب و نیازهای کشور را شناسایی کنیم و با پژوهش و تحقیق به دنبال ایجاد راهکاری برای حل مشکلات باشیم. این تحقیقات در حوزه پدافند غیر عامل، رادار، فنی و تخصصی، تجهیزات الکتریکی، نظامی و علوم پایه در حال انجام است.

سردار حسنی آهنگر در پایان خاطرنشان کرد: ما در دانشگاه جامع امام حسین(ع) توانسته‌ایم بیش از ۵ هزار استاد صاحب نظر در حوزه‌های مد نظر رهبری را ساماندهی کنیم و به دنبال ارائه راهکاری مناسب و ایجاد دانشگاهی در طراز انقلاب اسلامی هستیم تا این دانشگاه بتواند الگویی برای سایر دانشگاه‌های کشور و جهان اسلام باشد.

در ادامه برنامه، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان سخنران مراسم به ایراد سخن پرداختند. ایشان با تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار داشت: دانشگاه جامع امام حسین(ع) و این دانشجویان نقطه امید بخش سپاه پاسداران برای پیش برد اهداف سپاه و انقلاب اسلامی است.

وی افزود: ظهور ایران اسلامی و قدرت مند برای قدرت‌های بزرگ عالم قابل تحمل نیست، زیرا ایران با انقلاب عظیم خود بخش مهمی از ذهن، فکر و اندیشه امروز جهان را ساخته و برای ایجاد باور جدید در جهان در حال تلاش است، هرگاه غیر ممکن‌ها ممکن می‌شود باورهای جهانی نیز تغییر می‌کند. ایران نمونه واقعی از استقلال و پیشرفت در جهان و بدون سلطه استکبار جهانی است.

سردار سلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی نشان داد که اگر ملتی بخواهد با قدرت‌های بزرگ در فضای نابرابر شاخص‌های ظاهری قدرت ایستاد یعنی یک شاخص جدید برای بشر به وجود آورده است، هنر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری این است که هرچه به عنوان اندیشه و فکر ارائه داده‌اند را به واقعیت و مدلی روی زمین تبدیل کرده‌اند که این ویژگی یعنی قدرت که نقطه تقابل جهان قدرت مند در عرصه جهان است.

وی افزود: ایران پرچمدار یک تمدن جدید در برابر تمدن باطل غرب است. ملت ایران توانسته است مفاهیم مختلفی از عناصر تمدن جدید را در جهان به واقعیت تبدیل کند و این دلیل تضاد با غرب است.

سردار سلامی دامنه های اثر بخشی انقلاب اسلامی را جهانی دانست و گفت: پیروزی های به ظاهر شگفت انگیز و تا حدود غیر ممکن، ایران را در مرکز یک تهاجم جهانی قرار داده است. هیچ دلیلی وجود ندارد که ملتی بخواهد استقلال داشته باشد و تمامی استکبار جهانی مدت ۴۰ سال با تمام وجود به مقابله با آن بپردازد، مگر اینکه دامنه تاثیرات انقلاب اسلامی استکبار جهانی را به وحشت انداخته باشد.

وی ادامه داد: در این سال‌ها دشمنان از همه روش‌ها از جمله جنگ اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و نظامی، اطلاعاتی برای مقابله با قدرت انقلاب اسلامی بهره برده است. آنها از جنگ نیابتی در حوزه امنیتی و نظامی علیه ما استفاده می‌کنند اما همین که ما به دانش‌های نوین دست یافته و آن را به فناوری تبدیل کردیم خود به صورت مستقیم وارد عرصه مقابله با ایران اسلامی شدند. وقتی ما به دانش هسته‌ای رسیدیم دشمن وارد عرصه شد و دانشمندان ما را ترور کرد اما ما توانستیم این راهبرد دشمن را نیز شکست دهیم و دشمن که این پیشرفت ها را تحمل نمی کرد دست به یک فشار همه جانبه و تحریم خرد کننده روی آورد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دشمن با تلاش برای بدست گرفتن نیازهای اجتماعی و اقتصادی می‌خواست بر سیاست، رشد علمی و صنعتی ما تاثیر بگذارد و این نشان دهنده یک جنگ جدید از سوی دشمنان انقلاب اسلامی است. اما انقلاب اسلامی به رشد علمی و صنعتی و سیاسی رسیده و شکست دادن آن غیر ممکن است.

سردار سلامی وجود دشمن قدرت مند را دلیل رشد و پیشرفت انقلاب اسلامی دانست و افزود: هیچ فرد و ملتی بدون داشتن دشمن بزرگ، قدرتمند نمی‌شود. این در زمان جنگ تحمیلی هم وجود داشت که رزمندگان هرچه به دشمن نزدیک‌تر می‌شدند بر ایمان و اعتقاداتشان افزوده می‌شد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم از مدار تاثیر دشمن دور شویم باید بر توسعه اقتصادی و صنعتی تاکید بیشتری داشته باشیم زیرا عرصه جنگ امروز با دشمن، اقتصاد و صنعت است.

جانشین فرمانده کل سپاه وظیفه دانشگاه جامع امام حسین(ع) را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: حوزه تاثیر گذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهانی است و حفظ تعالی انقلاب اسلامی رسالت اصلی سپاه است که در کنار تامین امنیت و دفاع از کشور باید به خوبی آن را اجرا کند. این دانشگاه یک دانشگاه انقلابی است پس باید با مدل سازی، الگوی ویژه و واقعی انقلاب اسلامی باشد و به واقع نشان دهد که ما می‌توانیم یک جهان و تاریخ جدید بسازیم. رسالت دانشگاه جامع امام حسین(ع) تمدن سازی و ترسیم الگویی علمی و عملی انقلاب اسلامی است پس خود را برای ایجاد آن آماده کنید.

سردار سلامی در پایان اتصال دانشگاه با ذهن های جوشان و صنعت را بسیار مهم دانست و گفت: از تعریف اهداف بزرگ نترسید زیرا اهداف بزرگتر زودتر محقق می‌شوند.

پس از سخنرانی سردار سلامی، از کتاب فاخر «کوفه و نقش آن در قرون نخستین اسلامی» به قلم دکتر محمد حسین رجبی دوانی، رونمایی شد.

 

در پایان نیز از برترین های پژوهشی دانشگاه در سال گذشته پژوهشی تقدیر بعمل آمد.


١٥:٠١ - چهارشنبه ٥ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٥٦٩    /    تعداد نمایش : ٩٠٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics