جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨

اخبار > انتشار کتاب «آموزش فلوئنت پیشرفته، جلد اول: حل مسائل متحرک»

 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های نشر

انتشار کتاب «آموزش فلوئنت پیشرفته، جلد اول: حل مسائل متحرک»

 

به همت موسسه چاپ و انتشارات دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام؛ کتاب«آموزش فلوئنت پیشرفته، جلد اول: حل مسائل متحرک » تألیف: دکتر محمدعلی جزوزیری، مهندس سهیل نامور با قیمت 27.000 تومان منتشر شد.

 

 

 

دانلود 19 صفحه اول کتاب  (فایل PDF)

 

 

 

 

برخی از اطلاعات کتاب  به شرح زیر است:

 

• عنوان: آموزش فلوئنت پیشرفته، جلد اول: حل مسائل متحرک
• تألیف: دکتر محمدعلی جزوزیری، مهندس سهیل نامور
• صفحه‌آرایی: سید مسعود جعفری
• ناظرین فنی چاپ: سید محمدباقر موسوی - سعید محمودی
• نوبت چاپ: اول (مهر ماه) ۱۳۹۷
• شمارگان: 200 نسخه
• قیمت:270.000 ريال

 

 

 

مقدمه نویسندگان:

 

  نرم‌افزار فلوئنت را میتوان یکی از قدرتمندترين ابزارهای شبيه ســازی جریان ســيالات دانست. ايــن  نرم‌افزار، عليرغم ظهور بســياری دیگر از  نرم‌افزارهــای توانمند نظيــر CFXو OpenFOAMو Flow3Dهمچنان توانســته جایگاه خــود را به عنوان یک  نرم‌افزار قابل اعتمــاد و دارای امکانات فوق‌العاده، حفظ کند. یکی از قابليتهای اين نرم‌افزار  که مشــابه آن در کمتر  نرم‌افزاری وجود دارد، امکان شبيه سازی انواع مسائل با مرز متحرک است. چگونگی مواجهه با اينگونه مسائل در حل ميدان جریان و توليد شــبکه از اهميت ويژهای برخوردار است. همانطور که مشخص اســت مســائل بیشــماری در علم مهندســی وجود دارد کــه در آن حرکت اجســام (مرزها) باید در نظر گرفته شــود. از اين دســته مسائل میتوان به حرکت ســيلندر و پيستون، باز شدن فلپ هواپيمــا، چرخش پره های فن یا توربين، رها شــدن محموله های هوايی و بســياری دیگر اشــاره کرد. تنوع روشها و قدرت فلوئنت در شبيه ســازی صحيح و حل اينگونه مســائل باعث شده است تا به اين  نرم‌افزار در زمينه مسائل مرز متحرک بسيار رجوع شود.
با توجه به احســاس ني  از جامعه علمی، خصوصا پژوهشــگران علم دیناميک ســيالات عددی (CFD) به یک منبع در زمينه شبيه سازی سيالات با مرز متحرک، بر آن شدیم تا ضمن ترجمه برخی از منابع خارجی، تجربه خود را نيز در اين زمينه گردآوری کرده و کتابی حاصل از ترجمه و تأليف را ارائه دهيم. مشــکل بســياری از کتب راهنمای نرم‌افزار (help) که به فارســی ترجمه شــده اســت، ترجمه لغت به لغت و عدم ذکر مثال می باشــد و به همين دليل امکان فراگيری کامل مطالب از خواننده و کاربر ســلب می شــود. وجود اين مشــکل ما را بر آن داشت تا ضمن ترجمه معنايی، تلاش کنيم تا با تشریح جزئی ترين مطالب مرتبط با مرز متحرک، کتاب پيش رو را تبديل به کتابی کارآمد کرده و با ذکر مثال هايی هدفمند، سطح یادگيری را هر چه بيشتر بالا ببریم.
اين کتاب مناسب آن دسته از کاربرانی است که اطلاعاتی پایه ای از  نرم‌افزار فلوئنت را دارا بوده و به دنبال شبيه سازیهای پيشرفته هستند. مطالب ابتدايی نظير چگونگی استفاده از حلگر (solver) تنظيمات شــرایط مرزی و برخی دیگر از مــوارد در مثال ها به طور صریح توضيح داده نشده است.
در پایــان ضمــن تأ کيد بــر بی نقص نبــودن اين اثــر از تمامــی خوانندگان خواهشــمندیم مــا را از نظــرات ارزشــمند خــود محــروم ننماینــد و هرگونــه کاســتی یــا پيشــنهاد را از طريــق ایميلهای soheil.sn@aut.ac.ir وmohamad.ali.vaziri@chmail.ir با ما در ميان بگذارند.


١٦:٣٠ - دوشنبه ٨ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٥٩٨    /    تعداد نمایش : ٣٤٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics