پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠

اخبار > ارتقا رتبه دانشگاه جامع امام حسین(ع) در جدیدترین نظام رتبه بندی ISC

 


چاپ خبر Print

ارتقا رتبه دانشگاه جامع امام حسین(ع) در جدیدترین نظام رتبه بندی ISC


دانشگاه جامع امام حسین (ع) موفق به کسب رتبه 16در نظام رتبه بندی  ISC در سال 96-1395گردیده است. بر اساس نتایج اعلام شده رتبه دانشگاه در هریک از شاخص های نظام رتبه بندی  ISC به ترتیب عبارتنداز:

  • تسهیلات و امکانات رتبه 1 کشور،
  • وجه بین المللی رتبه 2 کشور،
  • آموزش رتبه 7 کشور،
  • فعالیت های اجتماعی- اقتصادی رتبه 11 کشور و
  • پژوهش رتبه 39 کشور می باشد. 

لازم به ذکر است پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) سومین پایگاه استنادی معتبر بین المللی است که با هدف ثبت، انتشار و ارزیابی تولیدات علمی کشورهای اسلامی در چهارمین نشست وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی (ICMHESR) سال 2008 در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان مصوب و در جمهوری اسلامی ایران تاسیس گردید.

هم‌اکنون این پایگاه در راستای اهداف و رسالت خویش، ضمن فراهم آوردن امکان ارزیابی و رتبه‌گذاری کشورها، دانشگاه‌ها، مجلات علمی و همچنین پژوهشگران ایران و دیگر کشورهای جهان اسلام در سطح بین‌المللی، جایگاه تولید علم آنها و نقاط قوت و ضعفشان را درحوزه‌های موضوعی مختلف ترسیم مینماید.

یکی از فعالیتهای مهم پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ارزیابی و رتبه بندی دانشگاهها و مؤسسات پژوهشی ایران و کشورهای اسلامی است. پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از سال 1389 دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی کشور را براساس 26 شاخص در قالب 5 معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بینالمللی، تسهیلات-امکانات و فعالیتهای اجتماعی، اقتصادی و صنعتی که مهمترین مأموریتهای دانشگاهی را مد نظر قرار میدهند، ارزیابی و رتبه بندی میکند. روش شناسی رتبه بندی ملی ISCتوسط تیمی متشکل از خبرگان و متخصصان رتبه بندی تهیه و در ششمین نشست وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی مصوب میگردد. این پایگاه ضمن ارائه سالانه رتبه بندی ملی ISCدر کشور، از سال 2013-2014 رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی را در سطح کشورهای اسلامی آغاز کرده است. رتبه بندی جهان اسلام ISC براساس شاخصها و معیارهای تخصصی در حوزه علم سنجی و متناسب با سیاست های کلان علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری صورت میپذیرد. نظام های رتبه بندی ملی و جهان اسلام ISC با ارائه شاخص های تخصصی و متنوع این امکان را برای دانشگاهها و مؤسسات پژوهشی فراهم آورده است تا با سنجش همه جانبه عملکرد خویش و آگاهی دقیق از رقبای ملی و منطقه ای، برنامه ریزی ها و سیاستگذاری های مناسب جهت رشد وضعیت و تبدیل شدن به دانشگاههای تراز جهانی را اتخاذ نمایند.

منبع: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام


سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧ - ١٢:١٦ / شماره خبر: ٤٨٨ / تعداد نمایش خبر: 12020
سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧ - ١٢:١٦ / Code: ٤٨٨ / Number: 12020
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics