يکشنبه ٢٣ خرداد ١٤٠٠

اخبار > دیدار اعضای شورای دانشگاه امام حسین(ع) با آیت الله نوری همدانی

 


چاپ خبر Print

دیدار اعضای شورای دانشگاه امام حسین(ع) با آیت الله نوری همدانی


اعضای شورای دانشگاه  روز دوشنبه 27 اردیبهشت ماه سال جاری با حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی مدظله العالی دیدار داشتند. در این دیدار ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حبیب زاده  بصورت اجمالی خلاصه ای از اهداف دانشگاه را بیان فرمودند سپس حضرت آیت الله نوری همدانی(مدظلله العالی) ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک شعبان به دوران جوانی اشاره کردند و اظهار داشتند: عمر انسان مخصوصا جوانی سرمایه ای است که خدا به انسان داده و لازم است از این سرمایه الهی، در راه عبادت و کسب رضای الهی استفاده شود.

ایشان عنوان کردند: علم همراه با تقوا ارزشمند است و کسی که علم داشته باشد، ولی عمل نداشته باشد، نمی تواند در جامعه موثر واقع شود، چرا که در گذشته این اسلام بوده که علم خود را به سایر کشورها گسترش داد و موجبات بسیاری از موفقیت ها و پیشرفت ها شد. حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی افزودند: در گذشته بسیاری از علوم به زبان عربی بود، ولی غربی ها این علوم را از کشورهای اسلامی به کشور خود بردند و هدف آنها از این کار به سلطه گرفتن کشورهای اسلامی بود و به این خاطر باعث سکولار شدن علوم اسلامی شدند.

معظم له گفتند: هنور علوم انسانی در دانشگاه های کشور، غربی است و هنوز هم این علوم در دانشگاه ها آن طور که قرآن و معارف اسلامی گفته تدریس نمی شود.باید برای اسلامی کردن علوم انسانی دانشگاه ها تلاش کرد و زحمت کشید تا تمدن اسلامی به مرحله اجرا درآید. مرجع عالیقدر شیعیان ابراز داشتند: پیامبر(ص) موفق شدند از طریق جوانان انقلابی و با ایمان با 23 سال تلاش، علوم اسلامی و اسلام را به جهان منتشر کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی خاطرنشان کردند : پیامبر(ص) در راه خدای متعال و پیشرفت اسلام جهادهای زیادی انجام داده و در همه اینها جوانان حضور فعال داشتند، در حال حاضر نیز با همه تلاش ها، شرق تسلیم شد، ولی غرب هنوز تسلیم نشده و هر روز بردامنه مخالفت و شیطنت او اضافه می شود. استاد برجسته حوزه علمیه قم گفتند : پیامبر(ص) در آخرین روزهای عمر خود جوانی را برای مقابله با شورش رومی ها آماده می کند که متاسفانه با شیطنت بعضی از افراد مواجه می شود. ایشان عنوان کردند: در حال حاضر دشمن در دو عرصه جنگ سخت و نرم وارد میدان شده و با تمام شدت می خواهد اسلام را از بین برود.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی بابیان این که یکی از موضوعات مهم، مسئله مسئولیت پذیری در جامعه است و هرکسی عهده دار مسئولیتی است، باید بدرستی به وظیفه خود عمل کند، گفتند: خدمت به نظام اسلامی بسیار ارزشمند است و موجبات رضای الهی را فراهم می کند.

همچنین اعضای شورای دانشگاه نماز ظهر و عصر را به امامت ایشان اقامه کردند. 


سه شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٥ - ١٦:٣٧ / شماره خبر: ١١١ / تعداد نمایش خبر: 7040
سه شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٥ - ١٦:٣٧ / Code: ١١١ / Number: 7040
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics