يکشنبه ٢٣ خرداد ١٤٠٠

اخبار > حماسه 9 دی

 


چاپ خبر Print

حماسه 9 دی


بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از مردم شهرستان قم:

 

در چنین شرایطی، این حرکت مردم، اهمیت مضاعفی داشت و روح ولایت و روح حسین بن علی علیه‌السلام در آن دیده می‌شود و همان‌گونه که امام راحل همواره می‌گفت، تجلی دست قدرت خدا بود.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که در شرایط فتنه، کار، دشوارتر و تشخیص سخت‌تر است، به تبیین فتنه‌انگیزی جبهه‌ی مقابل امیرمؤمنان در جنگ صفین پرداختند و افزودند: در آن شرایط سخت و غبارآلود، جناب عمار یاسر که از یاران خاص و خالص و همیشگی امام علی علیه‌السلام بود، به روشنگری پرداخت تا به افراد متزلزل یادآوری کند که هیچ تفاوتی بین جبهه‌ی مقابله‌کنندگان با رسول خدا صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم و دشمنان امیرمؤمنان وجود ندارد جز این‌که جبهه مقابل حضرت علی علیه‌السلام در ظاهر ادعای اسلام و طرفداری از قرآن و پیامبر را می‌کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و در تمام طول حیات امام خمینی رحمةالله‌علیه همواره امریکا، انگلیس، دیگر قدرت‌های استکباری، مرتجعین وابسته به نظام سلطه و منحرفان داخلی در زیر پرچم مبارزه با امام و انقلاب قرار داشتند و اکنون هم شرایط به همین صورت است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: از قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری تاکنون، امریکا، انگلیس و رسانه‌های صهیونیستی در کجا ایستاده‌اند؟ جناح‌های ضددین همچون توده‌ای‌ها، سلطنت‌طلب‌ها و دیگر مخالفان انقلاب و امام در کجا قرار دارند؟ آیا جز در زیر همان پرچم مقابله با نظام اسلامی قرار گرفته‌اند؟ بنابراین صف‌بندی‌ها هیچ تغییری نکرده و این یک علامت و شاخص مهم است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حماسه بزرگ ۹ دی را نتیجه‌ی هوشیاری مردم و درک این شاخص بسیار مهم دانستند و افزودند: اگر صدها بار برای نعمت هوشیاری این ملت، سجده‌ی شکر بجا آورده شود، باز هم کم است.


سه شنبه ٧ دی ١٣٩٥ - ١١:٣٨ / شماره خبر: ١٩١ / تعداد نمایش خبر: 2192
سه شنبه ٧ دی ١٣٩٥ - ١١:٣٨ / Code: ١٩١ / Number: 2192
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics