يکشنبه ٢٣ خرداد ١٤٠٠

اخبار > جنگ رسانه‏ ای مهم ترین بخش از پروژه «نفوذ» است

 


چاپ خبر Print

جنگ رسانه‏ ای مهم ترین بخش از پروژه «نفوذ» است


 یکی از کارشناسان و فعالان حوزه فرهنگی کشورمان با تاکید بر لزوم بصیرت‌افزایی در جامعه گفت: دشمن برای اینکه بتواند به اهداف خود در جمهوری اسلامی ایران دست پیدا کند؛ مهمترین هدف خود را در جنگ نرم و با هدف پروژه نفوذ دنبال می‌کند.

 

حجت‌الاسلام علی نجفی با اشاره به جنگ نرم و اوضاع موجود در منطقه گفت: جنگ رسانه‏ ای مهم ترین بخش پروژه «نفوذ» قدرت‌های استکباری است. قدرت‌های سلطه گر، جنگ نرم را در قالب‏های مختلفی نظیر انقلاب مخملی، انقلاب‌های رنگی (انقلاب نارنجی و...)، عملیات روانی، جنگ رسانه‏ ای و... با هدف تغییر حکومت‌ها اجرا می کنند.

وی افزود: جنگ نرم را می‌توان تغییر در ادراک گروه‌های اجتماعی در راستای درونی‌های سیاسی و ساختاری دانست.

این فعال فرهنگی ادامه داد: جبهه استکبار با نمایش دادن مطلوب ارزش‌ها و فرهنگ غرب، در پی تجویز نظام ارزشی و حکومتی خود به عنوان نسخه توسعه کشورهای توسعه‌ نیافته برآمده و در این راه چون فرهنگ کشورهای مزبور را مانع دستیابی به اهداف خود می بیند، به تزریق فرهنگ غرب و ایجاد لایه‌های اجتماعی حامی آن مبادرت ورزیده است.

  حجت‌الاسلام نجفی تصریح کرد: جنگ نرم را می‌توان هرگونه اقدام نرم، روانی و تبلیغات رسانه‌ای كه جامعه هدف را نشانه گرفته و بدون درگیری و استفاده از زور و اجبار به انفعال و شكست وا می‌دارد تعریف کرد.

وی حوزه تهديد نرم را اجتماعی، فرهنگی و سياسی دانست و افزود: در جنگ نرم، از روش القاء و اقناع بهره‌گيری می‌شود تا تصرف و اشغال سرزمين محقق شود همچنین در تهديد نرم، هدف تاثير‌گذاری بر انتخاب‌ها، فرآيند تصميم‌گيری و الگوهای رفتاری حريف و در نهايت سلب هويت‌های فرهنگی است.

این کارشناس مسائل فرهنگی در ادامه با اشاره به اوضاع کشورهای منطقه گفت: استحاله سياسی به منظور ناكارآمد جلوه دادن نظام مورد هدف و تخريب و سياه نمايی اركان آن نظام از جمله اهدافی است که نظام سلطه در کشورهای منطقه دنبال می‌کند.

حجت‌الاسلام نجفی خاطرنشان کرد: دشمن برای اینکه بتواند به اهداف خود در جمهوری اسلامی ایران دست پیدا کند؛ مهمترین هدف خود از جنگ نرم را در پروژه نفوذ دنبال می‌کند که ما باید در مقابله با این موضوع هوشیار باشیم.

وی خاطرنشان کرد: قطعا دانشجویان بسیجی ما با بصیرت و ولایت‌مداری می‌توانند در مقابله با جنگ نرم ایستادگی کنند.

 

 


سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥ - ٠٨:٤٧ / شماره خبر: ٢٢٧ / تعداد نمایش خبر: 5870
سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥ - ٠٨:٤٧ / Code: ٢٢٧ / Number: 5870
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics