يکشنبه ٢٣ خرداد ١٤٠٠

اخبار > گزینه های روی میز ایران

 


چاپ خبر Print

گزینه های روی میز ایران


ماده منفجره پلاستیکی زیرآبی با حضور دریادار فدوی و سردار صالح نژاد رونمایی شد.

ماده منفجره پلاستیکی زیرآبی با حضور فرمانده نیروی دریایی و معاون تحقیقات صنعتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در دانشگاه امام حسین(ع) رونمایی شد.

ماده منفجره پلاستیکی زیرآبی PBXN-111 در مراسمی با حضور دریادار علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی و سردار ابوالفضل صالح نژاد معاون تحقیقات صنعتی سپاه پاسداران، سردار حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) در آزمایشگاه تحقیقات انفجار زیرآب این دانشگاه رونمایی شد.

سردار فدوی در آئین رونمایی از این پروژه، اظهار داشت: پاسداران هر روز با آیات  قران مواجه هستند و این روند در مجموعه کل سپاه و مجموعه آموزشی دانشگاه امام حسین وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها از اول پیروزی انقلاب دشمن ما بودند، اظهار داشت: بر مبنای سیاست های آمریکا دو سوم دنیا آب هست و همه داشته های شیطانی آنها با نداشته هاشان را بر پشت ناوهایشان می گذارند و در مناطق مختلف دنیا حرکت می کنند و اهداف خودشان را دنبال می کنند، طبیعتا صحنه دریا در داخل دریا است اموری که در دریا انجام می شود در اولویت ما است و چون آزمایش ماده انفجاری در زیر دریا با این موضوع مربوط می شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

فدوی تاکید کرد: آمریکایی ها بدانند این روند با سرعت زیاد در حال پیشرفت است به طوری که اگر قرار شد ناوی از آمریکایی ها در روی دریا نباشد حتما این کار اتفاق خواهد افتاد و شرایط ناو به صورتی خواهد بود که امکان بررسی اینکه چه اتفاقی برای ناو افتاده برای آمریکا فراهم نشود و قدرت مواد منفجره نوع ومواد و شرایطی که مواد منفجره را داشته باشیم مد نظر ما است که در سلاح های مختلف بکار بگیریم که آن را به سرانجام برسانیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به قدرت نیروی دریایی سپاه در منطقه یادآور شد: به حول قوه الهی به لحاظ همین روند سپاه به عنوان  موضوع پاسداری از انقلاب اسلامی نگاه می کند. هیچ قدرتی هرچقدر باشد اگر به خداوند متعال متصل بشود این قدرت هیچ توانمندی روبروی آن نمی تواند عرض اندام کند.

 نقطه عطف آن هم این است که سپاه ادله و دلایل زیادی از اول انقلاب داشته و دارد که این اتصال را همواره حفظ کرده وبه دنبال قوی تر کردن آن است.  اصل انقلاب اسلامی امام راحل، امام حاضر و شهدای گرانقدر؛ چند هزار کیلومتر آن طرف تر از مرزهای ایران دنبال می کند این اتصال وجود دارد.

فدوی روند فعالیت های دانشگاه امام حسین(ع) را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اینکه کمی از زمان قبلی گذشته مشخصا چیزی که هویدا است وضعیت دانشگاه در جهت نقشه حرکت می کند.

دانشگاه در کل سپاه در پاسداری از انقلاب به عنوان یک مرکز علمی دخیل است و تغییرات زیادی نسبت به قبل داشته که این تغییرات را احساس می کنیم.

وی در ارتباط با کمک هایی که دانشگاه می تواند به نیروی دریایی بکند، گفت: دانشگاه به عنوان یک مجموعه علمی، خاصه در دانشگاه جامع امام حسین در حوزه های مختلف با توجه به جامعیتی که دانشگاه دارد محدودیتی در حوزه کاری قائل نشده ایم و در همه حوزه ها دانشگاه می تواند به کمک نیروهای سپاه بیاید.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: این نیرو به صورت زنده روبروی دشمن اصلی انقلاب اسلامی و آمریکا قرارد دارد. بنابراین محدوده نیازمندی ها خیلی زیاد است و همه مجموعه های دانشگاه متناسب با توانمندی هایی که دانشگاه دارد این فرصت وجود دارد که این کار صورت بگیرد.

وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به دستگیری تعدادی از سربازان آمریکایی در حوزه آب های کشور، بعد از این ماجرا آیا آمریکا قدرت و توان مقابله با نیروی دریایی ایران را دارد و جرات می کند به آب های سرزمینی ما نزدیک شود، یا خیر؟ اظهار داشت: المومن کل شی الکافر لا شی؛ این یک اصل ثابت است، کافر هیچ چیز نیست وی دامه داد: اشکال سوال کننده ها این است که مبنا را آمریکا قرار می دهند، این درحالی است که آمریکا مبنا نیست و ما تعیین کننده هستیم که آمریکا در خلیج فارس باید چطور وضعیتی داشته باشد. اینجا 10 هزار کیلومتر دورتر از آمریکاست، به فرمایش مقام معظم رهبری، آمریکا برود در خلیج خوک ها هر غلطی که می خواهد بکند. تا اینجا هستیم آمریکایی ها در بالاترین استرس ممکن بسر می برند.

 

معاونت تحقیقات صنعتی سپاه از پروژه های دانشگاه امام حسین حمایت می کند.

معاون تحقیقات صنعتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از حمایت پروژه های تحقیقاتی دانشگاه امام حسین(ع) تا مرحله تولید خبر داد.

سردار ابوالفضل صالح نژاد، در حاشیه رونمایی از ماده انفجاری زیر آبی در دانشگاه امام حسین(ع) بر نقش دانشگاه امام حسین در تحقیقات و نیروی دریایی سپاه تاکید کرد و گفت: اگر بخواهیم دانشگاه امام حسین را سازمانی معرفی کنیم، باید جوابگوی نیازهای دریایی و سایر نیروهای سپاه باشد و در همین راستا باید نیازهای نیروها را بتواند تامین کند و اگر این نیازها را بتوانند جذب و در دانشگاه روی آن کار کنند خروجی آن در صحنه عملیات استفاده می شود که این موضوع نکته کلیدی ما است و ما دنبال این هستیم که آن را اجرایی کنیم.

وی در ارتباط با نیاز سنجی نیروها اظهار داشت: سپاه باید اعلام کند چه نیازهای و چه گیر و گورهایی دارد اگر آن را تایید کند و برای اجرا به مجموعه دانشگاه ارجاع شود، ما به عنوان معاونت تحقیقات صنعتی، کار کارشناسی روی آن را انجام می دهیم و در نهایت تبدیل به پروژه می شود و ما از پروژه حمایت می کنیم. موضوع اعتباری دانشگاه اجرا می کند با حضور کاربر و خروجی آن در نیرو مورد استفاده قرار می گیرد.

 

وی رونمایی از ماده انفجاری پلاستیکی که توسط محققان دانشگاه امام حسین(ع) به نتیجه رسیده است را پروژه ای بسیار مهم برشمرد و گفت: این ماده انفجاری برای   انفجارات در زیر آب و دریا، برای ما رستاورد خوبی است و یکی از ضرورت های آن این است که آزمایشگاه های خاص ویژه این کار داشته باشیم از جمله انفجارات زیر دریا که قابلیت های آن با روی زمین تفاوت دارد. این آزمایشگاه خیلی می تواند کمک کند که ما بتوانیم به اثرات انفجار برسیم و این نمی شود مگر اینکه آزمایشگاه مجهز داشته باشیم که پارامتر های مختلف را مشخص کند که اثر بخشی این مواد منفجره در زیر دریا چگونه است.


چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥ - ٠٩:٠٧ / شماره خبر: ٢٢٨ / تعداد نمایش خبر: 5854
چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥ - ٠٩:٠٧ / Code: ٢٢٨ / Number: 5854
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics