سه شنبه ٠١ تير ١٤٠٠

اخبار > نماینده پیشین مجلس: باید مانع از تحقق پروژه «نفوذ» شویم

 


چاپ خبر Print

نماینده پیشین مجلس: باید مانع از تحقق پروژه «نفوذ» شویم


 

نماینده حوزه انتخابیه شهریار، شهر قدس و ملارد در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال فلج کردن ایران از طریق نفوذ فرهنگی است، گفت: آنها می خواهند با نفوذ در صرصه صنعت و فشارهای اقتصادی، تولید ما را هدف قرار دهند.

 حسین گروسی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری بارها فرموده اند؛ امروز دشمن از راه های فرهنگی و اقتصادی وارد می شود و چون راه های نظامی را بسته می بینند و هر گونه فشاری را از طریق تهدید و حمله نظامی را تجربه کرده اند و در آن ناموفق بوده اند امروز به دنبال این هستند که از طرق فرهنگی و فشارهای اقتصادی تولید و بتبع آن اصل نظام ما را هدف قرار دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم شورای اسلامی افزود: ما جامعه هدفی در حدود 8 میلیون نفری از فارغ التحصیلان دانشگاهی داریم که درسشان را خوانده اند و اکنون نیاز به اشتغال و فرصت های شغلی دارند و همین امر یک پتانسیل برای فعالیت های دشمن است. رهبری به درستی فرمودند که مردم ما را به جنگ مشغول نکنید این تهدیدها هست، اما تهدید اصلی و نفوذ در عرصه های اقتصادی است و شما برای جوانان فرصت شغلی ایجاد کنید و این مجموعه های تولیدی-صنعتی و تولید ملی را حمایت کنید.

گروسی در ارتباط با پدیده «نفوذ» در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و... خودباختگی هایی که در سطح برخی مسئولان  وجود دارد را نوعی به انزوا کشیدن منافع و پیشرفت های نظام دانست و گفت: امروز کسانی هستند که به نوعی مسائل مهم کشور از جمله اقتصاد، مدیریت و فرهنگ را به مسائل و ارتباطات صرف با غرب گره می زنند و راه رهایی و موفقیت را صرفا در آنجا می بینند، که این اعتقاد اساسا عاقلانه و درست نیست و این غیر ممکن  که تمام موفقیت یک ملت آن هم ملتی به قدرت و عظمت ایران تمام هست و نیست مهم ترین مسائلشان در گرو غرب باشد.

وی گفت: باید اذعان کرد که خوشبختانه در عرصه نظامی و دفاعی کشور پیشرفت های بسیار خوبی طی چندین سال گذشته کسب کرده ایم، اما باید پرسید چرا در عرصه اقتصاد، صنعت و مسائل فرهنگی علی رغم اینکه ما فرهنگ و منابع اقتصادی غنی ای داریم امروز باید حالت انزوا یا انفعالی بگیریم؟ الحمدلله که امروز، نیروی انسانی دانشگاهی و آموزش دیده خوب داریم که می توانند امیدی برای آینده کشور باشند. باید با شناخت صحیح و ارائه نسخه هایی جدید مانع از تحقق پروژه نفوذ شویم و باید دست جنباند و کاری در جهت پیشرفت کشور با توجه و تاکید به پتانسیل های داخلی انجام داد و وضع را بنا به فرموده رهبری بهبود بخشید.

 

   


شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥ - ٠٩:٠٣ / شماره خبر: ٢٣٢ / تعداد نمایش خبر: 3443
شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥ - ٠٩:٠٣ / Code: ٢٣٢ / Number: 3443
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics