سه شنبه ٠١ تير ١٤٠٠

اخبار > نقوی حسینی: دشمن گاهی هم از راه دیپلماسی «نفوذ» می کند

 


چاپ خبر Print

نقوی حسینی: دشمن گاهی هم از راه دیپلماسی «نفوذ» می کند


دکتر سید حسین نقویحسینی ، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بحث نظام سلطه و پدیده «نفوذ» گفت: هدف از پروژه نفوذ در داخل کشور اساسا تغییر دادن نگاه ها و دیدگاه ها به اصل ساختار نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: در حوزه انقلاب اسلامی دعوای اصلی پروژه نفوذ، ناکارآمدی است اما انقلاب اسلامی توانایی زیادی دارد و دشمنان غربی با همدستی با امثال رژیم منحوس آل سعود تلاش می کنند تا ایران را ناکارآمد جلوه دهند اما با وجود هزینه های هنگفتی که تا به امروز کرده اند البته به سبب فروش نفت شان و مستقیم حمایت آمریکا و اسرائیل نتوانستند به اهداف خود دستیابند و ساختار جمهوری اسلامی همچنان محکم و پابرجا ایستاده و همین امر موجبات عصبانیت آنها را فراهم کرده است.

نقوی حسینی  خاطرنشان کرد: پروژه نفوذ ابعاد مختلفی دارد که باید عرصه های مختلف آن را شناسایی کنیم و راه های کنترل نفوذ را بیابیم و حتما لازم است در تراز جمهوری اسلامی حرکت کنیم.

وی برجام را یک جنگ جدی دانست و تصریح کرد: دیپلماسی به معنای ادامه جنگ است و از ابتدای مذاکرات تا کنون دشمنی آنها ده ها برابر شده و خلاف عقل است که تصور کنیم دشمن دست ما را می گیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمن یک روز با تحریک اقوام، می خواست ما را له کند، یک روز از طریق جنگ تحمیلی، یک روز از طریق جنگ نرم، در یک مقطع با بهره گیری از تروریست ها و همچنین به وسیله ابزار تحریم می خواست ما را نابود کند اما با هیچیک از این ابزار نتوانست به اهداف خود دست پیدا کند.

وی اذعان کرد: عینک کسی که مسحور دیپلماسی لبخند می شود با ما متفاوت است؛ در دورانی مذاکرات به آقای ظریف گفتیم جان کری، وزیر امور خارجه دولت اوباما در برخی از جلسات مذاکره با 160 نفر کارشناسان زبده و متخصص سر میز مذاکره می نشید و شما با اقای عراقچی یک تنه با آنان مذاکره می کنید!!! مگر شما عقل کل هستید؟ و اینطور می شود که می بینیم بعد از مدتی اعلام می کنند آمریکا نقض عهد کرده است.

این نماینده مجلس افزود: دشمن به نحوی تصمیم به نابودی ما گرفته است، و بنا به فرمایشات بنیانگذار کبیر انقلاب، جمهوری اسلامی نباید توقفی در مسیر تعالی اش داشته باشد و اینجاست که با مذاکراتی مانند برجام  محاصره مان می کنند  و در این محاصره است که آرام زمینه نفوذ  نیز آماده می شود.

نقوی حسینی با اشاره به برداشتن تحریم های سرمایه گذاری در ایران، تصریح کرد: این درحالی است که کنگره آمریکا برای سرمایه گذاران محدودیت ویزا صادر کرده است. ما فریاد میزنیم برای چه تحریم و محدودیت ایجاد می کنید اما آنها اعلام می کنند این محدودیت ها شامل شما نمی شود و یک موضوع داخلی و مربوط به کشور خودمان است در حالی که هر معامله اقتصادی و هر بنگاه اقتصادی باید از خزانه داری آمریکا مجوز بگیرد و متن مجوزهایی که صادر می شود دو پهلو است که در نتیجه ی این اقدامات شاهدیم که بنگاه های اقتصادی  وارد این صحنه نمی شود.

وی تصریح کرد: دشمن گاهی هم از راه دیپلماسی «نفوذ» می کند، پدیده ای مانند «برجام» نوعی ورود دشمن از طریق دیپلماسی است که می تواند از این طریق پروژه نفوذ را دنبال کند.

وی در ارتباط با نقش مجلس در بحث نفوذ، خاطرنشان کرد: از ابتدای بحث دیپلماسی هسته ای هم در دولت قبلی هم در دولت فعلی مجلس کنار گذاشته شد که حضرت آقا مجلس را وارد بحث کردند و فرمودند مجلس باید راجع به این موضوع نظر بدهد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برای بحث یک سلاح های سرد مانند چاقو، قمه، شمشیر و ساتور، یک ساعت و نیم در مجلس بحث داشتیم اما در مورد موضوع مهم و حیاتی برجام 20 دقیقه صحبت شد و رئیس مجلس اجازه ندادند موافقان و مخالفان صحبت کنند.


يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥ - ١٠:٤٠ / شماره خبر: ٢٤٥ / تعداد نمایش خبر: 6124
يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥ - ١٠:٤٠ / Code: ٢٤٥ / Number: 6124
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.

Real Time Web Analytics