چاپ خبر Print

انتشار مقاله علمی "نظام جدید ترفیع و ارتقای اعضای هیئت‌علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع)"


نشریه علمی پژوهشهای مدیریت منابع انسانی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع امام حسین(ع)، مهمترین مولفه برای ایجاد تحول در دانشگاه های کشور جهت رسیدن به دانشگاه تراز اسلامی، مولفه اساتید و مربیان می باشد. از همین رو دانشگاه جامع امام حسین(ع) با همکاری شبکه اساتید و نخبگان دانشگاه ها و حوزه های علمیه برتر کشور، با ایجاد تحول در منطق آیین نامه موجود ترفیع و ارتقاء اعضای هیئت علمی دانشگاه ها که مبتنی بر مقاله محوری می باشد، اقدام به طراحی نظام جدید ترفیع و ارتقای اعضای هیئت‌علمی مبتنی بر مسأله محوری نموده است.

ایجاد این تغییرات اساسی، نیازمند مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود و این مهم در جلسه 133 مورخ 1399/04/03 شورای ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور به تصویب رسید و طی نامه شماره 7840 مورخ 1399/06/19 توسط دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد. از ویژگی های برجسته این نظام، جایگزینی مسئله محوری به جای مقاله محوری و همچنین الزام ارائه طرح تفصیلی ارتقاء توسط اعضای هیئت علمی برای نیل به مراتب علمی بالاتر، است. لازم به ذکر است که اعضای هیئت علمی ملزم به تدوین و اجرای برنامه سالانه خود در چارچوب طرح تفصیلی خود بوده و ترفیع پایه سالانه و ارتقاء مرتبه علمی اعضاء بسته به میزان عملکرد ایشان در قالب آن خواهد بود.

  شتابدهی به تحقق این امر، نیازمند رهنمودها و مطالبه مقام معظم رهبری، از شورای عالی انقلاب فرهنگی بود. معظم له در گزارشی که فرمانده محترم کل سپاه، در این رابطه به استحضار ایشان رساندند، چنین مقرر فرمودند:(طی نامه 43121 مورخ 1399/12/13 دفتر مقام معظم رهبری خطاب به دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی):

"به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بگویید از این تحقیق و تجربه برای دانشگاه های کشور استفاده کنند."

پس از آن نیز ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، بازنگری در آیین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی دانشگاه ها را به وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ابلاغ نمودند.

این تجربه گرانقیمت دانشگاه جامع امام حسین(ع) مستندسازی شده و در قالب مقاله علمی زیر در نشریه معتبر علمی "پژوهشهای مدیریت منابع انسانی" منتشر و به جامعه علمی کشور عرضه شده است.

دریافت متن کامل مقاله 

 

اطلاعات بیشتر درخصوص "نظام جدید ترفیع و ارتقای اعضای هیئت‌علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع)"

 

 

کانال رسمی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام در پیام رسان های ایتا، بله و روبیکا:

http://eitaa.com/ihu_ac_ir

http://ble.ir/ihu_ac_ir

 https://rubika.ir/ihu_ac_ir


يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠٢ - ١٧:٣٥ / شماره خبر: ٣٩٢٨ / تعداد نمایش خبر: 85
يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠٢ - ١٧:٣٥ / Code: ٣٩٢٨ / Number: 85
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: