دانشگاه جامع امام حسین<sup>(ع)</sup>
 


چاپ خبر Print

کتاب "نظریه نظام انقلابی" به قلم استاد عبدالحسین خسروپناه منتشر شد


به همت موسسه چاپ و انتشارات دانشگاه جامع امام حسین(ع)، کتاب "نظریۀ نظام انقلابی (چیستی، ارکان، دستاوردها و فرایندها در منظومۀ فکری امام خامنه‌ای): به قلم استاد عبدالحسین خسروپناه در بهار سال 1400 منتشر شد.

این اثر در پیِ آن است که با تبیین و توصیف نظریۀ نظام انقلابیِ حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مدظله‌العالی، به‌عنوان ایدئولوژیست و استراتژیست نظام اسلامی، به پرسش‌های مرتبط با انقلاب اسلامی پاسخ دهد و با ترسیم این نظریه، ابهام موجود در نقشۀ راه و افق دید انقلاب اسلامی را حل کند و اهداف و مسیر را روشن و عیان نشان دهد، تا پرسشگر بفهمد که برای رسیدن به این اهداف تحمل این اندازه سختی و گرفتاریِ گاه طاقت‌فرسا ارزشمند است یا خیر و همچنین نقش افراد، گروه‌ها، نهادها، دولت‌ها و... برای رسیدن به این غایت‌ها چیست و چگونه باید اندیشید و عمل نمود.

روش‌شناسی کتاب حاضر بدین صورت است که ابتدا بر اساس دیدگاه‌های مقام معظم رهبری و نگاه اجتهادی به اندیشه‌های ایشان، نظریۀ نظام انقلابی و ساختار و بافتار آن استخراج و ارائه شده و آنگاه در گام بعدی، این ساختار به وسیلۀ محتوای آثار ایشان و گاهی حضرت امام خمینی(قدس) تدوین و آراسته شده است. پس روش تحقیق در این اثر اجتهادی و منظومه‌ای است. 

در تدوین متن کتاب؛ از جهت محتوایی هیچ‌گونه دخل و تصرفی در آراء رهبر معظم انقلاب صورت نگرفته است، البته گاهی از تلفیق چند مطلب و منبع به توصیف و تبیین دقیق‌تری از یک نظر دست یافته‌ایم. از نظر نگارشی، نقل‌قول مستقیم آورده نشده و ادبیات گفتاری به ادبیات نوشتاریِ تهذیبی تبدیل شده است و البته سعی بر این بوده که قلم ادبی متن از زبان آیت‌الله خامنه‌ای باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک انتشار کتاب مراجعه نمایید.

دوشنبه ٢٢ خرداد ١٤٠٠ - ١٥:٣٢ / شماره خبر: ١٩٩٩ / تعداد نمایش خبر: 167
دوشنبه ٢٢ خرداد ١٤٠٠ - ١٥:٣٢ / Code: ١٩٩٩ / Number: 167
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

دانشکده‌ و پژوهشکده‌ها

دانشکده فنی و مهندسی
دانشکده علوم پایه
دانشکده برق و الکترونیک
دانشکده مدیریت و اقتصاد
دانشکده علوم اجتماعی و فرهنگی
دانشکده فرماندهی و مدیریت ولایت
دانشکده پیامبر اعظم(صلی الله)
دانشکده امام هادی(علیه السلام)
دانشکده کامپیوتر و قدرت سایبری
پژوهشگاه امام سجاد(علیه السلام)
دانشکده پدافند‌غیر‌عامل
پژوهشکده علوم دفاعی و امنیتی
مرکز رشد واحدهای دانش بنیان
مرکز آب، انرژی و محیط زیست
© تمام حقوق متعلق به دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)می باشد.