صفحه اصلي > دانش آموختگان > شهدای دانشگاه 

شهدای دانشگاه

 

دانشگاه امام حسین(ع) از سال 1365 راه اندازی شده و تاکنون شهدای گرانقدر زیادی را در دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت تقدیم کشور عزیزمان و انقلاب اسلامی کرده است. در ادامه به معرفی برخی از فارغ التحصیلان این دانشگاه که به فیض شهادت نائل شده اند، پرداخته شده است:

شهدای دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام

شادی روح پرفتوح شهدای دانشگاه امام حسین علیه السلام صلوات...

ردیف  تصویر
 معرفی شهید  توضیحات بیشتر
1

نام و نام خانوادگی:  شهید سعید مجیدی
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مطالعات منطقه ای

درباره شهید: 

سردار شهید سعید مجیدی به عنوان نیروهای مستشاری ایران در سوریه حضور داشت که روز پنج‌شنبه 13 خرداد 1400 در مسیر دیرالزور به تدمر در کمین نیروهای داعش به فیض شهادت نائل شد. پیکر مطهر این شهید پس از ورود به کشور و طواف در حرم رضوی به زادگاه خود اراک منتقل شد و در آغوش خانواده آرام گرفت. از این شهید والامقام سه فرزند به نام‌های مهدیه، امیرسجاد و مهیا به یادگار مانده است.

 

2

نام و نام خانوادگی:  شهید حسن عبداله زاده
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مطالعات منطقه ای

درباره شهید: 
شهید حسن عبدالله اصالتاً از طوایف لر چهارمحال و بختیاری و از روستای شیخ علی خان است و به دلیل ماموریت پدرش در سال 1364 در اهواز متولد شد اما با توجه به شرایط کاری پدر خود به تهران نقل مکان کردند ایشان از جمله نیروهای اعزامی به مناطق جنگی بودند که در سال‌های اول جنگ با سوریه بارها برای دفاع از حرم ائمه سادات به این کشور اعزام شدند. شهید حسن عبدالله زاده فارغ التحصیل و مدرس دانشگاه امام حسین علیه السلام بود و عشق او به ائمه اطهار و حضرت عباس علیه السلام و الگوپذیری از شجاعت و صبوری باعث روحیه روحیه دادن او به سایر نیروها می‌شد. 
در نیمه خرداد 1400 در مسیر دیرالزور به تدمر در سوریه در یک کمین نیروهای داعشی حسن عبداللهی زاده و سعید مجیدی به شهادت رسیدند آنها از نیروهای مستشاری ایران در سوریه بودند که در راه حرم و دفاع از ائمه اطهار و سلام به درجه رفیع شهادت نائل آمدند

 

3

نام و نام خانوادگی: شهید محمد لطفی نیاسر 
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

درباره شهید: 
شهید محمد مهدی لطفی نیاسر هشتم دی 1361 در خانواده‌ای روحانی در شهر مقدس قم به دنیا آمد. 
پدرش آیت الله لطفی از اساتید حوزه علمیه قم، و مادرش از سلاله سادات و خواهر شهید و دو جانباز است. دوره راهنمایی و دبیرستان را در مدارس تیزهوشان قم گذراند و با توجه به علاقه سرشار به فضای ایمانی دانشگاه امام حسین(ع)، در رشته مهندسی برق این دانشگاه پذیرفته شد. ایشان همچنین در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه جامع امام حسین(ع) شرکت کرد و توانست دانش‌نامه خود را در این مقطع دریافت کند. از آخرین انگیزه‌های بسیار مهم زندگی شهید محمد مهدی لطفی نیاسر، برنامه‌ریزی برای نابودی رژیم اشغالگر صهیونیستی بود که سرانجام جان پاک خویش را در همین راه فدا کرد و همراه با شش تن از همرزمانش در پایگاه هوایی تیفور سوریه با حمله مستقیم هواپیماهای رژیم جنایت‌کار اسرائیل در 20 فروردین 1397 به شهادت رسید و «شهید راه نابودی اسرائیل» نام گرفت.

4

نام و نام خانوادگی: شهید  ابراهیم عشریه
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فرماندهی و مدیریت جهادی

درباره شهید: 

شهید ابراهیم عشریه در تاریخ اول شهریورماه 1356 در شهر نکا استان مازندران متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته فرماندهی و مدیریت جهادی در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید ابراهیم عشریه در فروردین ماه 1395 به فیض شهادت نائل شده است.

5

نام و نام خانوادگی: شهید هادی زاهد
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مطالعات منطقه ای

درباره شهید: 

شهید هادی زاهد در تاریخ اول فروردین ماه 1358 در شهر تهران متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته مطالعات منطقه ای در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید هادی زاهد در آبان ماه 1395 به فیض شهادت نائل شده است.

6

نام و نام خانوادگی: شهید حمزه کاظمی کل کشوندی 
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اطلاعات استراتژیک

درباره شهید: 

شهید حمزه کاظمی در تاریخ اول شهریور ماه 1348 در شهر اهواز متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته اطلاعات استراتژیک در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید حمزه کاظمی در اسفندماه 1394 به فیض شهادت نائل شده است.

7

نام و نام خانوادگی: شهید عبدالرضا مجیری 
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فرماندهی و مدیریت جهادی

درباره شهید: 

شهید عبدالرضا مجیری در تاریخ 22 مردادماه 1353 در شهر خمینی شهر اصفهان متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته فرماندهی و مدیریت جهادی در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید عبدالرضا مجیری در اسفندماه 1394 به فیض شهادت نائل شده است

8

نام و نام خانوادگی: شهید مسلم خیزاب 
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی

درباره شهید: 

شهید مسلم خیزاب در تاریخ 10 دیماه 1359 در شهر اصفهان متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت دفاعی در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید مسلم خیزاب در آبان ماه 1394 به فیض شهادت نائل شده است

9

نام و نام خانوادگی: شهید کمال شیرخانی 
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مطالعات منطقه ای

درباره شهید: 

شهید کمال شیرخانی در تاریخ 15 فروردین ماه 1355 در شهر تهران متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته مطالعات منطقه ای در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید کمال شیرخانی در تیرماه 1393 به فیض شهادت نائل شده است.

10

نام و نام خانوادگی: شهید رضا  کارگر بذری 
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اطلاعات استراتژیک

درباره شهید: 

شهید رضا کارگر در تاریخ اول مردادماه 1358 در شهر کرج متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته اطلاعات استراتژیک در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید رضا کارگر در مردادماه 1392 به فیض شهادت نائل شده است.

11

نام و نام خانوادگی: شهید سعید فنایی 
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اطلاعات استراتژیک

درباره شهید: 

شهید سعید فنایی در تاریخ اول مهرماه 1358 در شهر مبارکه اصفهان متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته اطلاعات استراتژیک در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید سعید فنایی در اسفندماه 1391 به فیض شهادت نائل شده است.

12

نام و نام خانوادگی: شهید حسن شاطری 
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل دکتری تخصصی مدیریت امور دفاعی

درباره شهید: 

شهید حسن شاطری در تاریخ نهم تیرماه 1341 در شهر سمنان متولد شده است. وی تحصیلات دکتری تخصصی خود را در رشته مدیریت امور دفاعی در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید حسن شاطری در اسفندماه 1391 به فیض شهادت نائل شده است.

13

نام و نام خانوادگی: شهید سیدحسن بطحائی 
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اطلاعات استراتژیک

درباره شهید: 

شهید سیدحسن بطحائی در تاریخ اول فروردین ماه 1342 در شهر اراک متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته اطلاعات استراتژیک در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید سیدحسن بطحائی در آذرماه 1385 به فیض شهادت نائل شده است

14

نام و نام خانوادگی: شهید محمدهادی بهشتی نژاد
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندس مخابرات گرایش رمز

درباره شهید: 

شهید سیدمحمدهادی بهشتی نژاد در تاریخ بیست شهریور ماه 1362 در شهر اصفهان متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی مخابرات گرایش رمز در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. 

15

نام و نام خانوادگی: شهید بهمن مصائبی
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اطلاعات استراتژیک

درباره شهید: 

شهید بهمن مصائبی در تاریخ بیست و دو  بهمن ماه 1362 در شهر خدابنده متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته اطلاعات استراتژیک در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید بهمن مصائبی در آذرماه 1395 در سیستان و بلوچستان به فیض شهادت نائل شده است. 

16

نام و نام خانوادگی: شهید حجت الله خرّم دشتی
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت امور دفاعی گرایش هوایی

درباره شهید: 

شهید حجت الله خرّم دشتی در تاریخ اول فروردین ماه 1356 در شهر اصفهان متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت امور دفاعی گرایش هوایی در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید حجت الله خرّم دشتی در فروردین ماه 1395 در شیراز حین ماموریت به فیض شهادت نائل شده است.

17

نام و نام خانوادگی: شهید حسن ذوالفقاری
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی

درباره شهید: 

شهید حسن ذوالفقاری در تاریخ اول مرداد ماه 1342 در شهر سمنان متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت آموزشی در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید حسن ذوالفقاری در بهمن ماه 1378 به فیض شهادت نائل شده است.

18

نام و نام خانوادگی: شهید عباس عاصمی
رشته تحصیلی:
 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت امور دفاعی گرایش عملیات ویژه

درباره شهید: 

شهید عباس عاصمی در تاریخ هفت مهر ماه 1346 در شهر قم متولد شده است. وی تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت امور دفاعی گرایش عملیات ویژه در دانشگاه جامع امام حسین(ع) به پایان رسانده است. شهید عباس عاصمی در تیرماه 1390 در سردشت به فیض شهادت نائل شده است.