صفحه اصلي > تازه های دانش و دانشگاه 

اخبار > نشست مشترک هیئت مدیره طرح ابوریحان با مؤسسه استنادی ISC

 


چاپ خبر Print

نشست مشترک هیئت مدیره طرح ابوریحان با مؤسسه استنادی ISC


نشست مشترک هیات مدیره طرح ابوریحان با مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)با حضور دکتر علی نایبی معاون فناوری و نوآوری این مؤسسه و دکتر روح اله رضوی نژاد رئیس هیات مدیره، در حوزه علوم پایه برگزار شد.

به گزارش روابط ‌عمومی دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_ مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)، نشست مشترک طرح ابوریحان در حوزه علوم پایه با حضور دکتر علی نایبی معاون فناوری و نوآوری مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام  (ISC)، دکتر روح اله رضوی نژاد رئیس هیات مدیره و نماینده وزارت در طرح ابوریحان، دکتر مصطفی نجفی عضو هیات مدیره طرح ابوریحان، مهندس فاطمه خلیفه رئیس گروه نظام ایده ها و نیازها در تاریخ یازدهم اردیبهشت ۱۴۰۲ در مؤسسه ISC برگزار شد.

در این نشست اقدامات انجام شده در خصوص طرح ابوریحان ارائه شد و موارد پیشنهادی برای ارتقای طرح، مورد بحث و بررسی و توافق قرار گرفت.

سامانه ابوریحان در حوزه علوم پایه برای پیوند اسناد بالادستی و ظرفیت شبکه بسیار توانمند علوم پایه در کشور ذیل نظام ایده ها و نیازها (نان) آغاز به کار نموده است. به عبارتی، از اهداف اصلی طرح ابوریحان، ایجاد درک مشترک بین کارفرمایان تحقیقاتی، مدیران و سیاستگذاران و شبکه محققین علوم پایه کشور برای احصای نیازها و حل مسائل در حوزه علوم پایه در کشور می باشد.

این طرح به گونه ای طراحی شده است که بتواند مسائل کلان و جزئی مرتبط در حوزه علوم پایه را برای حل در اختیار شبکه محققین علوم پایه قرار دهد و از طرفی بتواند ایده های جدید محققین را به متولیان مرتبط ارائه دهد.

فعالیت این طرح با قرار گرفتن اولین مسئله مورد تأیید هیئت مدیره به صورت رسمی آغاز شده است و محققان با مراجعه به سامانه ابوریحان به آدرس زیر می توانند پیشنهادات خود را برای حل مسائل مورد تایید هیئت مدیره، برای فرایند ارزیابی و در صورت تأیید، قرارداد نهایی ثبت نمایند. در ضمن، محققان علوم پایه کشور می توانند ایده های مدنظر خود را نیز در این سامانه ثبت نمایند.

آدرس سامانه ابوریحان:  https://abu.nan.ac

 

 

کانال رسمی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام در پیام رسان های ایتا، بله و روبیکا:

http://eitaa.com/ihu_ac_ir

http://ble.ir/ihu_ac_ir

 https://rubika.ir/ihu_ac_ir


يکشنبه ١٠ ارديبهشت ١٤٠٢ - ٢٠:٠٥ / شماره خبر: ٣٨٧٤ / تعداد نمایش خبر: 197
يکشنبه ١٠ ارديبهشت ١٤٠٢ - ٢٠:٠٥ / Code: ٣٨٧٤ / Number: 197
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: