صفحه اصلي > تازه های دانش و دانشگاه 

اخبار > سردارجباری: تلاش های عظیم، گسترده و تحول آفرین در دانشگاه جامع امام حسین(ع)

 


چاپ خبر Print

سردارجباری: تلاش های عظیم، گسترده و تحول آفرین در دانشگاه جامع امام حسین(ع)


مراسم تکریم استاد و گرامیداشت هفته عقیدتی_سیاسی در سپاه با سخنرانی سردار سرتیپ پاسدار ابراهیم جباری مشاور فرمانده کل سپاه، و فرمانده سابق سپاه حفاظت ولی امر، در دانشگاه جامع امام حسین(ع)، برگزار شد.


فرمانده سابق سپاه حفاظت ولی امر با بیان اينکه دانشگاه جامع امام حسین(ع) می تواند برای دانشگاه های کشور الگو باشد، گفت: به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_سردار سرتیپ پاسدار ابراهیم جباری فرمانده سابق سپاه حفاظت ولی امر ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی به موضوع حجاب اشاره کرد و  اظهار داشت: ما نمی توانیم با برخورد تند و خشن شرایط را تغییر دهیم.


وی با بیان اينکه  دانشگاه جامع امام حسین(ع) می تواند به عنوان یک دانشگاه تمدن ساز نقش خود را ایفا کند، افزود: تلاش های  عظیم، گسترده، موفق و تحول آفرین در دانشگاه امام حسین(ع) انجام می گیرد و این دانشگاه باید در عرصه  جهاد تبیین، با ابزار صداوسیما و فضای مجازی قدم بردارد.


سردار جباری به جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: اساتید دانشگاه جامع امام حسین(ع) در قالب جهاد تبیین در برنامه های مختلف کشوری حضور پیدا کنند تا مسئولین و مردم در جریان اقدامات مفید و  موثر این دانشگاه قرار بگیرند.


وی با بیان اينکه  دانشگاه جامع امام حسین(ع) می تواند برای دانشگاه های کشور الگو باشد، تصریح کرد: مجلس و دولت  می تواند از ظرفیت های گسترده دانشگاه جامع امام حسین(ع) بهره ببرد.


سردار جباری تاکید کرد: ما می توانیم زندگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را برای خود الگو قرار دهیم و ایشان استاد اساتید و بهترین سرمشق در همه عرصه ها هستند.


وی افزود: اگر جامعه با سیره زندگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) آشنا نشود آسیب خواهد خورد و باید اینها تبیین شود؛ یکی از عوامل مهم نهضت ها و انقلاب های الهی امامت و رهبری امت  اسلامی است  که نقش کلیدی و اساسی دارد.


سردار جباری تصریح کرد: دشمنان همواره کوشیدند تا با ایجاد ترس، ارعاب و طرح انواع مشکلات و فتنه های مختلف و نارضایتی و تحریم و تهدید، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را  تضعیف  و مردم را نسبت به ایشان دلسرد کنند.


وی به نقش گسترده امامت و رهبری در پیدایش و تداوم نهضت ها، استحکام بخشیدن به نظام اسلامی، بسیج توده ها، دمیدن روح استقامت و  شجاعت و ایستادگی، بصیرت افزایی، دشمن شناسی، روشنگری، تبیین، جهاد کبیر اشاره کرد و افزود: هر کدام از موضوعات و نقش های رهبری سرفصل مطالب زیادی است که می توان درباره آنها ساعت ها صحبت کرد.


سردار جباری عنوان کرد: برخی آیات شریفه الهی را مقام معظم رهبری( مدظله العالی) مکرر بیان می کنند و این بسیار مهم است.

وی یادآور شد: باید اعتراف کنیم که امامین انقلاب در حد اعلی وظیفه ای که به عهده داشتند انجام دادند و امروز ما باید در تراز ولایت و هر جایگاهی که قرار داریم نقش خود را ایفا کنیم.

سردار جباری گفت: امام راحل و  مقام معظم رهبری (مدظله العالی) وظیفه خود را به عنوان رهبر الهی، خوبی انجام دادند و ما نتوانستیم در تراز ولایت، نقشی که به عهده ما است را خوب ایفا کنیم.

وی تطمیع و دنیاطلبی، ضعف در ایمان، نداشتن بصیرت، سکوت، انزوا، کم کاری، حسادت، توقف، غفلت، اشرافی گری، لذت جویی، خودشیفتگی، غرور را از آفت های انقلابی گری برشمرد و گفت: در فتنه سال گذشته مشاهده کردید که خواص سکوت کردند و برخی مخفی شدند تا نقشی ایفا نکنند.

سردار جباری یادآور شد: امروز در سایه الطاف الهی و عنایات امام زمان(عج)  ما از موهبت رهبری برخوردار هستیم  که در این دنیای طوفانی و متلاطم،  ایشان کشتی انقلاب را به ساحل امن و آرامش هدایت کردند.

وی ادامه داد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در دیداری گفتند که متاسفانه خواص جامعه در ایران امام خامنه ای( مدظله العالی) را نمی شناسند و قدر ایشان را نمی دانند.

سردار جباری تاکید کرد: مقام معظم رهبری( مدظله العالی) شخصیت عجیبی دارند  که هویت و عزت مسلمانان در وجودشان ظهور و بروز پیدا کرده است، امروز ایشان قطب و محور اصلی و اساسی جهان اسلام  و تجلی گاه سربلندی و آزادی و استقلال ملت ها هستند.

در پایان این مراسم، از تلاشهای سردارمحمدرضا حسنی آهنگر، فرمانده این دانشگاه، درحمایت و  تعمیق معنویت و گسترش عقیدتی سیاسی در دانشگاه،  به عنوان فرمانده_مربی نمونه در کل سپاه(سال۱۴۰۱) با اهدای لوح تقدیر و هدیه از طرف حجت الاسلام، دکتر حاجی صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه و برخیاز  اساتید فعال و نمونه در این حوزه تقدیر شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کانال رسمی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام در پیام رسان های ایتا، بله و روبیکا:

http://eitaa.com/ihu_ac_ir

http://ble.ir/ihu_ac_ir

https://rubika.ir/ihu_ac_ir


پنج شنبه ١٤ ارديبهشت ١٤٠٢ - ٢١:٣٥ / شماره خبر: ٣٨٨١ / تعداد نمایش خبر: 161
پنج شنبه ١٤ ارديبهشت ١٤٠٢ - ٢١:٣٥ / Code: ٣٨٨١ / Number: 161
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: