صفحه اصلي > تازه های دانش و دانشگاه 

اخبار > دکتر حسنی آهنگر: اولین کار واجب تمدن سازی، انسان سازی است.

 


چاپ خبر Print

دکتر حسنی آهنگر: اولین کار واجب تمدن سازی، انسان سازی است.


مراسم تکریم استاد و گرامیداشت هفته عقیدتی_سیاسی در سپاه با حضور سردار جباری، مشاور فرمانده سپاه، و همه کارکنان دانشگاه جامع امام حسین(ع) و سخنرانی سردار حسنی آهنگر فرمانده این دانشگاه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_ اظهار داشت:  در دانشگاه جامع  امام حسین_علیه السلام_ به منظومه فکری امامین انقلاب اسلامی برای نقش آفرینی دانشگاه ها  توجه ویژه ای شده است.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) ادامه داد: مقام معظم رهبری_مدظله العالی_ سفارش کردند که اگر هر مدیری در نظام مقدس جمهوری اسلامی پستی را اشغال کرده و  به آرمان های امام راحل اعتقاد نداشته باشد، حرام شرعی است.

وی با بیان اينکه  آرمان های امام راحل_ره_ در نظام مقدس جمهوری اسلامی، ایران باید سرلوحه کارهایمان باشد، افزود: امام راحل_ره_ دانشگاه را مبدأ تحول و کارخانه انسان سازی می دانست و اعتقاد داشت دانشگاه باید مسائل  روز  جامعه و مردم  را دانسته و به استقلال کشور  کمک کند.

سردار حسنی آهنگر با اشاره به آرمانی که امام راحل_ره_برای اسلام ترسیم کرده و حاکمیت اسلام بر جهان  است، تاکید کرد: امام راحل،_ره_  انقلاب اسلامی را نقطه شروع انقلاب امام زمان (عج) می دانند؛ مقام معظم رهبری_مدظله العالی_همین مسیر را برای انقلاب ترسیم کردند.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام تصریح کرد: اگر قرار باشد زمینه ساز حکومت امام زمان( عج) باشیم و حاکمیت اسلام بر جهان گسترش پیدا کند نیاز به ارائه تمدن نوین اسلامی است که در آن علم، ثروت، عدالت،  مبارزه با نظام سلطه و دفاع از مظلوم است.

سردار حسنی آهنگر با بیان اینکه تمدن غرب موجب فروپاشی خانواده به عنوان رکن اصلی انسان و انسان سازی است، یادآور شد: دانشگاه ها در حوزه نرم افزاری تمدن سازی نقش ویزه ای دارند و باید نقش آفرینی کنند.

وی افزود:  دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_ با کمک سپاه کار تحقیقاتی مد نظر مقام معظم رهبری( مدظله العالی ) را انجام می دهد و به عنوان یک سند جامع توسط ستاد سپاه تصویب و به ما ابلاغ گردیدو این سند، قابلیت الگو برداری دارد و می توان آن را به دانشگاه های دیگر و دست اندرکاران نظام ارائه داد.

سردار حسنی آهنگر با بیان اینکه  دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_می تواند پرچمدار حوزه برنامه ریزی راهبردی برای دانشگاه های کشور در تحقق نقش دانشگاه ها در تمدن سازی باشد، تصریح کرد: مسئولین لشکری همین نظر را دارند و ریاست محترم ستاد کل نیروهای مسلح نیز همین نظر را داشتند که این دانشگاه  در عرصه علم و فناوری می تواند الگویی برای همه دانشگاه های نیروهای مسلح باشد.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_ با تاکید بر اینکه اگر دانشگاه بخواهد در تمدن سازی ایفای نقش کند باید به لحاظ استحکام درونی قوی باشد، ادامه داد: سوزن بان ریل  انقلاب اسلامی دانشگاه ها هستند و دانشگاه یک هویت است و اساتید آن می توانند نقش سوزن بانی را در قطار پیشرفت انقلاب اسلامی، ایفا کنند.

سردار حسنی آهنگر دانشجو، رشته، متن محتوا، پژوهش و فناوری، فضا و محیط سازمانی و تحولات دیگر را از مولفه های پیشرفت انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: اساتید نقش کلیدی در بین مولفه های اشاره شده را دارند و اولین کار واجب تمدن سازی، انسان سازی است.

وی دومین مولفه مهم در تمدن سازی را تولید فکر برشمرد و افزود: فکر باید از نظریه پردازی به دانش و فناوری  تبدیل شود که بتواند نظام مسائل انقلاب اسلامی را در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری حل کند.

سردار حسنی آهنگر با بیان اینکه مسائل مختلفی داریم که حل نشده و  به نقش آفرینی دانشگاه ها نیاز بیشتری داریم، تاکید کرد: تولید فکر باید با اختراع و نوآوری و نظریه پردازی،  ما را به دانشی برسانند تا نظام مسائل ما را حل کنند.

وی افزود: یکی از مسائل مهمی که ۴۴ سال روی میز انقلاب اسلامی وجود دارد اسلامی شدن دانشگاه ها است و دانشگاهیان مسائل خودشان را هنوز حل نکردند و  این مطالبه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است و ظرافت ها و پیچیدگی های دانشگاه ها به خوبی در نظر گرفته نشده و ساده انگارانه به دانشگاه ها نگاه می کنیم.

سردار حسنی آهنگر به مطالبات مقام معظم رهبری( مدظله العالی) نسبت به دانشگاه ها اشاره کرد و  یادآور شد: دانشگاه برای کارهای مهمی  که اشاره شد نیاز به تحول دارد و مطالبه تحول در سخنان مقام معظم رهبری( مدظله العالی) وجود دارد.

وی با بیان اينکه کشور در حکمرانی و مدیریت,  نیاز به تحول دارد، عنوان کرد: مبدا تحولات کشور،  دانشگاه ها هستند تا بتوانندبوسیله اساتید تراز انقلاب، ایفای نقش کنند و مهمترین زیر نظام دانشگاه، که می تواند مایه تحول دانشگاه و استاد باشد  سیستم ارزیابی  استاد و نظام ترفیع و ارتقاء است.

وی با بیان اینکه حل مساله باید  قله رسیدن ارتقاء باشد، یادآور شد: مقاله باید نوشته شود و  مقاله ای باید باشد که نتیجه مستند سازی حل مساله مهم انقلاب باشد و این کار را در دانشگاه امام حسین( ع) نشان دادیم.

سردار حسنی آهنگر با تاکید بر اینکه  جریانی در دانشگاه ها یاس و ناامیدی را گسترش می دهد، افزود: باید جلوی این جریان با امید آفرینی ایستاد و اساتید فرماندهان جریان جنگ نرم هستند؛ جنگ ترکیبی جنگ الگوریتم ها و سامانه های هوشمند است و اساتید باید در امید آفرینی و بیان دستاوردهای انقلاب کوشا باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کانال رسمی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام در پیام رسان های ایتا، بله و روبیکا:

http://eitaa.com/ihu_ac_ir

http://ble.ir/ihu_ac_ir

https://rubika.ir/ihu_ac_ir


پنج شنبه ١٤ ارديبهشت ١٤٠٢ - ٢٢:٥٢ / شماره خبر: ٣٨٨٢ / تعداد نمایش خبر: 83
پنج شنبه ١٤ ارديبهشت ١٤٠٢ - ٢٢:٥٢ / Code: ٣٨٨٢ / Number: 83
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: