صفحه اصلي > تازه های دانش و دانشگاه 

اخبار > دیدار رئیس آکادمی نظامی جمهوری فدرال روسیه با سردار محمدرضا حسنی آهنگر

 


چاپ خبر Print

دیدار رئیس آکادمی نظامی جمهوری فدرال روسیه با سردار محمدرضا حسنی آهنگر


ژنرال ولادیمیر بوریسوویچ زارودنیتسکی رئیس آکادمی نیروهای مسلح روسیه با سردار محمدرضاحسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_ دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_ ولادیمیر بوریسوویچ زارودنیستکی، رئیس آکادمی نظامی جمهوری فدرال روسیه با سردار محمدرضاحسنی آهنگر، فرمانده دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_ دیدار و گفتگو کرد. در این نشست صمیمانه دکتر حسنی آهنگر با اشاره به ظرفیت ها و نقش علمی این دانشگاه گفت: دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام با پشتوانه علمی  و با وجود دانشکده ها و پژوهشکده های مختلف و همچنین با استفاده از ظرفیت های عظیم مردمی و شکل دهی بسیج عمومی در جهت کمک به پیشرفت و آبادانی  داخل کشور و محرومیت زدایی برنامه  دارد.


دکتر حسنی آهنگر در این دیدار به مرجعیت علمی این دانشگاه در بین دانشکده های سپاه اشاره و گفت: دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_ در بین دانشگاههای جامع کشور ، رتبه پنجم را بدست آورده است و در حوزه نوآوری و بکارگیری ایده ها و محصولات دانشی و فناورانه، مجموعه ی پارک علم و فناوری خوبی را هم راه اندازی کرده است.

در این دیدار ولادیمیر بوریسوویچ زارودنیستکی، رئیس آکادمی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری فدرال روسیه، ضمن ابراز خرسندی از این گفتگو و جلسه گفت: بنده از آشنایی با چنین دانشگاه جامعی که ماموریت های بسیار گسترده ای را دارد، بسیار خوشحالم. ماموریت کاری شما مهم و مدرن می باشد و جوابگوی نیازمندیهای جهان مدرن است و ما باید این روابط و مسیرها را گسترش دهیم. و در واقع فعالیت های دانشگاه جامع شما با مطالب کنفرانس نظم نوین جهانی که در دانشگاه دفاع ملی روسیه برگزار میشود، همخوانی دارد.

رئیس آکادمی نیروهای مسلح روسیه  در خصوص این آکادمی گفت: سیستم آموزشی در روسیه در چند سطح برگزار می شود که ابتدا سطح آموزشی قبل از دانشگاه است و افراد جوان شروع به گذراندن دوره آموزشی می کنند. و سطح بالاتر، دانشجویان نظامی که با درجه ستوانی ، فارغ التحصیل می شوند و سطح بالاتر از این ها، آکادمی نیروی زمینی، نیروی هوافضا، نیروی دریایی و نیروی پشتیبانی از نیروهای مسلح است و بالاترین سطح آکادمی ستاد کل نیروهای مسلح است که فارغ التحصیلان آن در سطح عملیات استراتژیک مشغول به تحصیل هستند که بنده رئیس شورای این سیستم آموزشی و راهبردی روسیه هستم.

وی ادامه داد: ما در اصل دو وظیفه اصلی در این آکادمی استاندارد و واحد داریم ابتدا آموزش و سپس پژوهش و مطالعات می باشد. در بخش آموزشی ما سه دانشکده داریم که اول دانشکده دفاع ملی است که افسران ارشدو گارد ملی و همچنین ژنرال ها تحصیل می کنند و سپس در سطح عملیات استراتژیک، بعد از دوسال وارد کار می شوند.

***
****
***
*****
***

کانال رسمی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام در پیام رسان های ایتا، بله و روبیکا:

http://eitaa.com/ihu_ac_ir

http://ble.ir/ihu_ac_ir

 https://rubika.ir/ihu_ac_ir


چهارشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٤٠٢ - ٠٨:١٤ / شماره خبر: ٣٩١٠ / تعداد نمایش خبر: 335
چهارشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٤٠٢ - ٠٨:١٤ / Code: ٣٩١٠ / Number: 335
کاربر مهمان
1402/02/20 23:53
0
1
این همه ظرفیت کاری و همکاری و تحقیقاتی با بخش نظامی روسیه وجود دارد ،بعد ما دو ساله درخواست جذب و همکاری به دانشگاه دادیم در زمینه ی مترجم زبان روسی و مدیریت و پژوهش،اما خبری از مرکز جذب دانشگاه نیست .

باسلام- مشکل جذب برای نخبگان وجود ندارد. از دانشکده مربوطه پیگیری کنید


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: