صفحه اصلي > تحصیل در دانشگاه > تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته

 

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته

 

به اطلاع می رساند دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام در کنکور سراسری سال 1401 اقدام به جذب دانشجوی کارشناسی ارشد پیوسته در رشته های "معارف اسلامی و مدیریت"، "معارف اسلامی و اقتصاد"، معارف اسلامی و حقوق و معارف اسلامی و ارتباطات می نماید. لازم به ذکر است در حال حاضر برنامه درسی دانشگاه امام صادق(ع) در این رشته ها اجرا می شود که براساس مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری، این رشته ها در حال بومی سازی برای دانشگاه جامع امام حسین(ع) می باشد و طی سال 1401 انشاءالله نهایی خواهد شد.

از کلیه داوطلبان کنکور سراسری که علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه می باشند دعوت می شود تا از طریق "دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401 سازمان سنجش آموزش کشور (گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی)" اقدام به ثبت نام نمایند.

لازم به ذکر است داوطلبان می بایست در مصاحبه اختصاص و قبولی نهایی داوطلبان براساس اولویتهای انتخاب رشته ایشان در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام هیچگونه تعهدی مبنی بر بورسیه و استخدام کلیه دانشجویان ندارد و صرفاً دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی حائز شرایط باشند، در اولویت جذب سپاه و نیروهای مسلح قرار خواهند گرفت.

پذیرش دانشجویان در دانشگاه امام حسین علیه السلام بر اساس ضوابط و شرایط خاص صورت می پذیرد که در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی نام نویسی در این دانشگاه ذکر شده است.

شرایط عمومی:

1. اعتقاد و التزام به دین مبین اسلام

2. اعتقاد و التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه

3. عدم سوء پیشینه کیفری و اخلاقی

4. نداشتن اعتیاد به هیچ گونه مواد مخدر

شرایط اختصاصی:

1. ثبت نام کنندگان می بایست متولد سال 82 و بعد از آن باشند. (توجه نمایید که انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری در شرط سنی ندارد).

2. اولویت پذیرش دانشجو در این دانشگاه، برگزیدگان علمی دارای سوابق موثر فعالیت های انقلابی، جهادی و بسیجی می باشد. 

3. تمام داوطلبان مي‌بايست واجد صلاحيت‌هاي عمومي سپاه بوده و در مراحل مصاحبه و آزمون شفاهي امتياز لازم را كسب نمايند. 

4. پذيرش نهايي از بين معرفي‌شدگان چندبرابرظرفيت و پس از طی فرایند گزینش دانشجویی و احراز شرايط لازم به ترتيب اولويت صورت مي‌گيرد و دانشگاه در رد يا قبولي داوطلبان مخير است. 

تسهیلات:

1. در صورت تمايل دانشجويان، پس از فارغ‌التحصيلي و در صورت داشتن صلاحيت هاي عمومي و تخصصي به مراكز علمي و رده‌هاي سپاه و ساير سازمان‌هاي نيروهاي مسلح و كشوري جهت گزينش استخدامي معرفي خواهند شد. 

2. براي دانشجويان رتبه‌هاي سه رقمی و کمتر در آزمون كتبي برگزار شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور (رتبه كشوري در گروه امتحانی)، علاوه بر استفاده رايگان از خوابگاه در طول تحصيل در سنوات مجاز، كمك هزينه تحصيلي به مبلغ 100 ميليون ريال تعلق مي گيرد.

3. تمامي پذيرفته‌شدگان از آزمايشگاه‌ها، كارگاه‌هاي مهارت افزايي، امكانات ورزشي و برنامه‌هاي فرهنگي دانشگاه به صورت رايگان بهره‌مند مي‌گردند.

 

4. به تمامي پذيرفته‌شدگان غیر بومی در چهار چوب ضوابط صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خوابگاه مجردی تعلق می‌گیرد.


جدول: رشته های مقطع کارشناسي ارشد پیوسته دانشگاه جامع امام حسین(ع) در سال تحصيلي 1402

(رشته های جدید متعاقبا اعلام خواهد شد)

ردیف

نام رشته

نوع دیپلم داوطلبان

راه های پذیرش دانشجو

لینک سرفصل های مصوب

1

معارف اسلامی و مدیریت

کلیه رشته های نظری

کنکور سراسری

2

معارف اسلامی و اقتصاد

ریاضی-فیزیک و علوم تجربی

کنکور سراسری

 

3 معارف اسلامی و حقوق کلیه رشته های نظری کنکور سراسری
4 معارف اسلامی و ارتباطات کلیه رشته های نظری کنکور سراسری