صفحه اصلي > تازه های دانش و دانشگاه 

اخبار > دکتر حسنی آهنگر از همایش و رویداد ملی جوانی جمعیت رونمایی کرد.

 


چاپ خبر Print

دکتر حسنی آهنگر از همایش و رویداد ملی جوانی جمعیت رونمایی کرد.


دکتر محمدرضا حسنی آهنگر ریاست دانشگاه جامع امام حسسن علیه السلام، طی نشستی، از همایش و رویداد ملی "جوانی جمعیت، فرصتی برای مشارکت مردم" رونمایی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع امام حسین_علیه السلام_دکتر محمدرضا حسنی آهنگر،ریاست این دانشگاه، ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانی جمعیت توسط نهادها و ارگان‌های مختلف، این اقدامات را برای حل مسئله جمعیت لازم ولی کافی ندانسته و به لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان، صاحب نظران وکنشگران مردمی به جهت طرح مسئله جمعیت با افکار عمومی و ایجاد بستری برای مشارکت آحاد مردم در خصوص افزایش جمعیت اشاره کرد.


وی با اشاره به جمله ی مقام معظم رهبری در همایش ملی تغییرات جمعیتی که فرموده بودند: «ما نمیخواهیم این قضیّه را با شعار و با "صلوات فرستادن" و مانند اینها پیش ببریم؛ میخواهیم مسئله به شکل عمیق و علمی حل بشود»؛ افزود: لازمه این بیان معظم له پای کار آوردن ظرفیت‌های مردمی در اتصال به نهاد علم است؛ با توجه به پیام مقام معظم رهبری در ۱۴۰۱/۲/۲۸، به خصوص در مورد جمعیت، نه مسئولین و نه مردم هیچ کدام به تنهایی قابلیت حل این مسئله را ندارند و این دو ظرفیت باید در اتصال با یکدیگر و تعمق در این خصوص تلاش کنند و نهاد علم یعنی "دانشگاه" حلقه واسط این دو می باشد. 

به توضیح ایشان رویداد ملی جوانی جمعیت که توسط مرکز علم و فناوری جمعیت طیبه دانشگاه جامع امام حسین(ع) طراحی شده می خواهد رسالت این دانشگاه در ایجاد هسته دانا و جهت دهی به شبکه توانا را در حوزه جمعیت پیگیری نماید. 

ایشان در مورد جزئیات رویداد فرمودند: رویداد ملی جوانی جمعیت، بستری برای مشارکت مردم در سه محور اصلی است که طراحی آن به شرح زیر می‌باشد: 

محور سیاست پژوهی با هفت زیر محور شامل:

.خلأ و ظرفیت های عمومی 

.گزارش ها و پیشنهاد های سیاستی 

.مسئله شناسی و نظام مسائل 

.راهکار ها و برنامه اقدام 

.تحلیل های راهبردی 

.حکمرانی جمعیت 

.آینده پژوهی 

.علم و فناوری 


محور هنر و رسانه با ده زیر محور، شامل: 

.شعر و سرود 

.داستان و رمان 

.موسیقی و نماهنگ 

.نمایشنامه و فیلمنامه 

.پویا نمایی و بازی 

.لوح(پوستر)ونقاشی 

.مستند و فیلم کوتاه 

.موشن گرافی،رئال موشن،استاپ موشن 

.نشریه و پادکست 

.نمایش و تئاتر 


محور ایده ها و تجربیات مردمی با شش زیر محور، شامل:

.گروه های مسجدی 

.گروه های جهادی 

.خیریه ها 

.هیئات مذهبی 

.تشکل های دانشجویی 

.سمن ها(سازمان های مردم نهاد)


دکتر حسنی آهنگر ضمن تأکید بر اینکه در این رویداد هم ایده های خام و هم تجربیات خرد، قابلیت بارگذاری دارد افزود: مهلت ثبت نام و ارسال آثار از یکم خرداد ماه لغایت پانزدهم مرداد ماه 1402 می‌باشد.

دکتر حسنی آهنگر خاطر نشان کرد: آثار ارسالی باید مسئله محور، مردم پایه، محله محور، مسجد محور، خانواده محور، بومی و قومی، مبتنی بر الگوی اسلامی_ایرانی پیشرفت و در راستای افق تمدنی ترسیم شده باشند.

این رویداد همراه با جوایز و حمایت های متنوع خواهد بود و در این راستا از رتبه های اول تا سوم هر محور 

.رتبه اول ۷۰میلیون 

.رتبه دوم ۵۰میلیون 

.رتبه سوم۲۰میلیون 

حمایت در فرآیند اجرای ایده یا توسعه محصول صورت میگیرد.

معرفی ایده های برتر به نهاد های دولتی ،اعطای تسهیلات قرض الحسنه ، کسری خدمت سربازی برای آقایان ، فضای کار اشتراکی و ثبت مجموعه به عنوان واحد فناور‌ علوم انسانی از دیگر حمایت های از سایر رتبه های کسب شده می باشد.

درگاه اینترنتی نویان آماده دریافت ایده ها و آثار می‌باشد و افراد علاقه مند می‌توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت noyan.school مراجعه کنند.

 

 

کانال رسمی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام در پیام رسان های روبیکا، بله و ایتا:

http://eitaa.com/ihu_ac_ir

http://ble.ir/ihu_ac_ir

https://rubika.ir/ihu_ac_ir


چهارشنبه ٣ خرداد ١٤٠٢ - ١٨:٤٩ / شماره خبر: ٣٩٣٧ / تعداد نمایش خبر: 400
چهارشنبه ٣ خرداد ١٤٠٢ - ١٨:٤٩ / Code: ٣٩٣٧ / Number: 400
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: